Sudar dva ruska borbena aviona Su-34: Posada se katapultirala, trenutno traje potraga za pilotima
Avioni nisu nosili municiju
Dva ruska borbena aviona Su-34 sudarili su se na Dalekom istoku, ali su njihove posade uspele da se bezbedno katapultiraju, prenos Sputniknew.com.
Oba aviona nisu imala municiju, prenosi PR služba ruskog ministarstva odbrane.
Preporučujemo
Najjači napad Rusije od početka invazije! Izvlače ljude iz zapaljenih zgrada, detonacije odzvanjaju gradom
Nakon najsnažnijeg napada Rusije, oglasio se gradonačelnik Harkova: Nažalost, usled udara izgubili smo...
- 18. januara oko 8:07 po moskovskom vremenu dok su izvodili planirani let iznad Japanskog mora, 35 km od obale, dva aviona Su-34 sudarili su se u vazduhu dok su izvodili manevar - prenosi ministarstvo odbrane.
- Posada je uspela da se bezbedno katapultira. Dva helikoptera trenutno tragaju za pilotima iznad oblasti gde se incident dogodio. Avioni su leteli bez municije - dodaje ministarstvo odbrane.
Avion Su-34 je dizajniran da prenese 8 tona oružja i može da leti na visini od 18.000 metara.
Opremljen je sa tri dodatna rezervoara za gorivo, pa može da leti 8 sati bez prestanka.
(Telegraf.rs)