Vrhovni sud odobrio Trampov zahtev: Transrodne osobe ne mogu u vojsku SAD
0
3
Izdata je naredba da se zabrani transnacionalnim američkim vojnicima obnašanje funkcije
Vrhovni sud SAD koji je prethodno uveo zabranu na odobrenje Donalda Trampa da transrodne osobe služe vojsku, danas je odobrio zabranu, prenosi "Independent".
Vrhovni sud SAD objavio je danas da restrikcije u vojsci stupaju na snagu dok se pravna borba nastavlja u nižim sudovima.
Preporučujemo
Volim vas, mislite na mame i tate: Nastavnica sabila 15 dece u tesan wc, dok je monstrum ubijao đake po školi
INCIDENT NA PARADI Tuga u oku španskog kralja Felipea VI sve govori
Izdata je naredba da se zabrani transrodnim američkim vojnicima obavljanje funkcije, prenosi "Independent".
Četiri liberalne sudije su se usprotivile presudi ali su ih nadglasala petorica konzervativaca koja su dala dozvolu da ograničenja stupaju na snagu.
Da podsetimo, Pentagon prethodno dozvolio 1. januara 2018. da u vojne redove stupe i transrodne osobe, uprkos protivljenju američkog predsednika Donalda Trampa.
Ali, takva politika se sada menja.
(Telegraf.rs)