Putnica na aerodromu uhapšena zbog ilegalne trgovine organima, u koferu nosila sterilisane ljudske ćelije (FOTO)
10
2
Ona tvrdi da je mislila da nosi kutiju sa lekovima
Carinici na solunskom aerodromu "Makedonija", u koferu jedne putnice pronašli su sterilisane ljudske ćelije koje se koriste za keratoplastiku, odnosno za transplantaciju rožnjače oka.
Putnica čija nacionalnost nije precizirana je uhapšena, a u Solun je stigla avionom iz Moskve, prenosi Katimerini.
Preporučujemo
Objavljeni stravični snimci eksplozije u rafineriji: Gust dim prekrio nebo, izdato hitno upozorenje građanima
Probudio se iz kome, izneo teške optužbe i - umro! Jeziv slučaj sa Floride
Ona tvrdi da je mislila da nosi kutiju sa lekovima, koju bi trebalo da odnese jednom službeniku turističke agencije za koju radi.
Carinici su saopštili da žena nije imala zakonom predviđene potvrde za nošenje organa namenjenih presađivanju, koje je propisala Nacionalna organizacija za transplantaciju zbog čega je sadržaj zaplenjen kao predmet ilegalne trgovine ljudskim organima.
(Telegraf.rs/Tanjug)