Ekstremisti spalili Kuran na protestima: "Otkrivamo istinu o islamu"
Reč je desničarskoj partiji "Stram Kurs", koju je osnovao advokat Rasmus Paludan
Lider danske desničarske partije “Stram Kurs”, Rasmus Paludan, snimljen je kako sa istomišljenicima spalio Kuran tokom protesta protiv migracija.
Preporučujemo
Oglasio se američki vojnik koji je 1999. zarobljen tokom NATO bombardovanja SRJ: "Da nije bilo Džeksona..."
Život na Kubi polako staje: Zbog američkog pritiska nema hrane, goriva, struje, turista... i sve je gore!
- Ono što radimo danas jeste otkrivanje istine o islamu, zato što mnogi u Danskoj ne znaju šta predstavlja ta religija, odnosno da se vrednosti koje promoviše u velikoj meri razlikuju od vrenosti Danske i zapadne Evrope - kazao je Paludan, koji je 2017. godine osnova “Stram Kurs”.
Grupa lokalaca je zajedno sa pripanicima muslimanske zajednice u Danskoj, osudili su postupak ove desničarske partije.
- Danska kultura je prijateljski nastrojena. Ljudi ne vole nasilje, a Paludan pokušava da započne sukobe u Danskoj - kazao je jedan od pripadnika islamske zajednice u toj državi.
Podsećanja radi, krajem avgusta izbili su antiislamski protesti u Oslu, kada je jedan od demonstranata zapalio primerak Kurana što je izazvalo burnu reakciju lokalnih muslimana.
(Telegraf.rs)