Napadnut još jedan francuski političar: Gađali ga brašnom u lice
Napadača su demonstranti opisali kao fašistu i ekstremistu
Žan-Luk Melenšon, levičarski francuski političar i, kako se očekuje, kandidat na predstojećim predsedničkim izborima, dobio je brašno u lice tokom jednog protesta u Parizu.
Preporučujemo
SNIMAK ODMAH POSTAO VIRALAN! Robert de Niro isprozivao Trampa kao niko pre: "Ne znam šta je on, ali je..."
Tornado ubio čoveka kod Pariza!
Dok je odgovarao novinarima na pitanja tokom Marša za slobodu, antidesničarskog skupa koji je održan i u drugim francuskim gradovima, jedan napadač mu je prišao i bacio mu brašno u lice.
Napadača su demonstranti opisali kao fašistu i ekstremistu, na šta je on odgovorio da je zapravo levičar i da su oni koji su napadnuti zapravo fašisti.
Niko nije uhapšen zbog ovog incidenta, a sam Melenšon je istakao "da ovo mora da prestane", misleći na sve češće napade na političare.
Podsetimo, predsednika Emanuela Makrona je pre neki dan na jednom skupu ošamario muškarac koji je potom odmah uhapšen, a dobio je 4 meseca robije.
(Telegraf.rs)