Lukašenko tvrdi da se drugi put oporavio od korone
0
6
Kaže da je bio zaražen omikronom
Foto: Tanjug/AP
Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko kaže da se dvaput zarazio korona virusom i da je poslednji put bio inficiran omikron sojem virusa.
"Možemo videti da je omikron potpuno drugačiji virus. Sumnjam da se pretvorio u običan grip", ocenio je Lukašenko.
Preporučujemo
Zatvaraju se auto-putevi, staju vozovi, najviši stepen opasnosti: STAJE DRŽAVA u kojoj živi skoro milion Srba
BAKTERIJA KOJA JEDE MESO se širi Mediteranom: Zatvorene plaže, OVO SU PRVI SIMPTOMI, kako se žaštititi?
On je dodao da to govori "kao osoba koja se drugi put oporavila, ovaj put od omikrona".
Lukašenko je ranije rekao da je krajem jula 2019. godine imao asimptomatski oblik kovid-19. U jesen prošle godine, govorio je da ne isključuje mogućnost da se vakciniše, ali da čeka "domaću" vakcinu, koja bi trebalo da bude distribuirana 2023, podsetila je ruska agencija.
Video: Koga vi glumite? Vršite nasilje nad narodom: Lukašenko zagrmeo na ministra zdravlja pred kamerama
(Telegraf.rs/ Tanjug)