Prva žrtva majmunskih boginja u Evropi
1
2
Do sada je u Španiji potvrđeno 4.298 slučajeva majmunskih boginja
Foto: Shuttertstock
Španija je prijavila prvi smrtni slučaj povezan sa majmunskim boginjama u Evropi, saopštilo je Ministarstvo zdravlja te zemlje.
Brazil je ranije danas takođe prijavio prvi smrtni slučaj povezan sa ovim virusom.
Preporučujemo
Tramp kritikovao Putina: "Izgubio je 1,5 miliona vojnika. Ekonomija je blizu kolapsa, što ne okonča rat?"
Svirepi ubica Danilo napadnut u zatvoru: Nad žrtvama izvodio jezive rituale, teško je opisati taj nivo ludila
U pitanju je 41-godišnji muškarac, koji je, kako je navelo brazilsko ministarstvo zdravlja, takođe bolovao od limfoma i imao oslabljen imuni sistem.
Do sada je u Španiji potvrđeno 4.298 slučajeva majmunskih boginja.
Podsetimo, groznica majmunskih boginja, koja može da izazove ozbiljan osip na koži uglavnom je potvrđena kod muškaraca koji imaju odnose sa drugim muškarcima.
SZO je prošle nedelje proglasila je globalnu zdravstvenu vanrednu situaciju nakon porasta broja slučajeva zaraženih majmunskim boginjama.
Video: Tiodorović: Nema razloga za paniku od majmunskih boginja
(Telegraf.rs)