Peni Mordant prvi zvanični kandidat za novog premijera Velike Britanije
Ovo je drugi put da se Mordant kandiduje za premijera Velike Britanije, nakon što je ranije ove godine bila među kandidatima za lidera konzervativaca
Britanska političarka Peni Mordant proglasila je danas kandidaturu za novog premijera Velike Britanije, čime je postala prvi poslanik iz redova konzervativaca koji je objavio da se kandidovao da zameni Elizabet Tras.
- Kandidujem se da budem lider Konzervativne stranke i vaš premijer - da ujedinim zemlju, ispunim naša obećanja i pobedim na sledećim opštim izborima. Ohrabrila me je podrška kolega koji žele novi početak, ujedinjenu stranku i liderstvo koje će delovati u nacionalnom interesu - navela je Mordant na Tviteru.
Preporučujemo
Pitali su Trampa šta će se desiti ako Zelenski ne prihvati njegov mirovni plan: Ovo je njegova poruka
Ko je misteriozni muškarac, koji bi mogao da svedoči na suđenju Brajanu Volšu za ubistvo Beograđanke Ane?
Ovo je drugi put da se Mordant kandiduje za premijera Velike Britanije, nakon što je ranije ove godine bila među kandidatima za lidera konzervativaca.
Tras je podnela ostavku u četvrtak posle 45 dana na funkciji, priznajući da nije mogla da ispuni ekonomske planove o smanjenju poreza.
(Telegraf.rs)