Ministar unutrašnjih poslova Francuske: Na dan izbora moguće velike tenzije

Ministar unutrašnjih poslova Francuske:Na dan izbora moguće velike tenzije
Ministar unutrašnjih poslova Francuske Žerald Darmanen izjavio je danas da su na dan prvog kruga vanrednih parlamentarnih izbora moguće "veoma snažne tenzije", ali i ocenio da ne postoji rizik od terorističkih napada.
"Moguće je da bude krajnje snažnih tenzija", rekao je Darmanen za francuski radio RTL.
Preporučujemo
Par završio u bolnici nakon prve bračne noći, razlog šokirao lekare: Ne, nije TO! Ovo vam ne bi palo na pamet!
Moćni general kojeg je Zelenski smenio upozorava: Stiže vojska na kakvu Evropa nije spremna!
On je izjavio da se vlasti spremaju za "jako zapaljivu" situaciju u vreme glasanja u nedelju, 30. juna, koje se održava manje od mesec dana pre početka Olimpijskih igara u Parizu.
Francuski predsednik Emanuel Makron raspisao je izbore posle poraza njegove centrističke stranke na izborima za Evropski parlament i pobede krajnje desničarskog Nacionalnog okupljanja (RN) Marin le Pen.
Predizborne ankete daju prednost RN-u i u prvom krugu izbora u nedelju.
(Telegraf.rs/Tanjug)