Vojska SAD se sprema da uputi još 1.000 pripadnika na granicu s Meksikom
Američka vojska se sprema da uputi još oko 1.000 pripadnika na granicu sa Meksikom, saopštio je danas neimenovani američki zvaničnik, samo dva dana nakon što je predsednik SAD Donald Tramp potpisao izvršnu naredbu o uvođenju vanredne situacije na južnoj granici.
Zvaničnik nije naveo kada će vojnici biti poslati na granicu, ali oni bi trebalo da se priključe grupi od oko 2.200 vojnika i nekoliko hiljada pripadnika Nacionalne garde koji se već nalaze na granici, prenosi Rojters.
Preporučujemo
BLISKI ISTOK GORI Tramp šalje nove snage na Bliski istok, mrtvi svi članovi posade KC-135, Hamnei "unakažen"
Mađarska vratila Ukrajini vozila, zadržala novac i zlato vredne 82 miliona
Tramp je 20. januara dao nalog Pentagonu da pošalje koliko god vojnika je neophodno da bi se postigla kompletna operativna kontrola nad južnom granicom SAD.
"U roku od 90 dana, šefovi ministarstava odbrane i unutrašnje bezbednosti treba da preporuče da li su potrebne dodatne mere", navedeno je u naredbi.
(Telegraf.rs/Tanjug)