Tramp najavio prestanak bombardovanja: "Huti su kapitulirali, više ne žele da se bore"

A. P.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/AP

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da Sjedinjene Američke Države prestati da bombarduju Hute u Jemenu nakon što je ta grupa povezana sa Iranom rekla predstavnicima američke administracije da "više ne želi da se bori".

"Oni više ne žele da se bore. Poštovaćemo to i zaustavićemo bombardovanje... Oni su kapitulirali. Rekli su: molim vas, nemojte nas više bombardovati i nećemo napadati vaše brodove'', rekao je Tramp tokom obraćanja novinarima u Ovalnom kabinetu Bele kuće zajedno sa kanadskim premijerom Markom Karnijem, javlja Rojters.

Izraelska vojska saopštila je ranije da je u današnjim vazdušnim napadima potpuno onesposobila za saobraćaj međunarodni aerodrom u glavnom gradu Jemena, Sani, koji kontrolišu jemenski pobunjenici Huti kao odgovor na njihove napade raketama i dronovima na Izrael.

Huti su prethodno lansriali balističku raketu na izraelski aerodrom Ben Gurion, koju Izraelske odbrambene snage (IDF) nisu uspele da presretnu.

(Telegraf.rs/Tanjug)