Odloženi pregovori Ukrajine i Rusije u Istanbulu! Kremlj je konačno potvrdio da li je i Putin tamo

A. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Hakan Akgun / AFP / Profimedia

Mirovni pregovori Ukrajine i Rusije u Istanbulu o prekidu vatre su odloženi, saopštilo je rusko ministarstvo spoljnih poslova.

"Razgovori u Istanbulu odloženi su za drugu polovinu dana na inicijativu turske strane", rekla je zvanična predstavnica ruskog Ministarstva spoljnih poslova, Marija Zaharova.

U Istanbulu su za danas zakazani pregovori delegacija Rusije i Ukrajine o prekidu vatre, za koje nije precizirano kada će početi, a koji su organizovani na predlog ruskog predsednika Vladimira Putina.

Iako se spekulisalo u medijima da će možda i Putin lično prisustvovati pregovorima, on je kasno sinoć saopštio da će u ruskoj delegaciji učestvovati pomoćnici i zamenici ministara, dok će je predvoditi njegov pomoćnik Vladimir Medinski.

Peskov potvrdio - Putin ne ide u Istanbul

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je da ruski predsednik Vladimir Putin neće prisustvovati pregovorima u Turskoj.

Da podsetimo, zvaničnik ukrajinskog Saveta za nacionalnu bezbednost i odbranu Andrij Kovalenko izjavio je jutros da nije postignut dogovor o tome kada bi razgovori sa Rusijom u Istanbulu mogli danas da počnu, odbacujući izveštaje ruskih medija.

Foto: Ramil Sitdikov / Sputnik / Profimedia

Kovalenko je, u objavi na aplikaciji Telegram, naveo da početak razgovora dve delegacije o prekidu vatre u Ukrajini u 10.00 časova po vremenu u Rusiji "nije bio planiran i nije tačan", preneo je Rojters.

Raspored za početak razgovora u Istanbulu objavila je ranije jutros ruska novinska agencija TASS, pozivajući se na izvor upoznat sa organizacijom sastanka.

Ta ruska agencija je javila da je početak rusko-ukrajinskih pregovora u Istanbulu o prekidu vatre u Ukrajini zakazan za danas oko 9.00 sati, odnosno oko 10.00 sati po vremenu u Rusiji.

TASS je, takođe, naveo da će se razgovori održati u palati Dolmabahče.

(Telegraf.rs)