Ko je Robert, koji je ubio lepu Teodoru pred ćerkom (3)? Zavolela ga je kad je imala samo 14 godina!

Vreme čitanja: oko 2 min.
Foto: Instagram/teodora.marina17

Ubica Teodore Marču, bivše učesnica rumunskog rijalitija "Ostrvo ljubavi", koja je upucana u subotu uveče nasred ulice u naselju Kozmopolis, na periferiji Bukurešta identifikovan je kao Robert Lupu, Teodorin bivši momak.

On je, kako se sumnja, u Teodoru ispalio više hitaca, od čega jedan u stomak, nakon čega je bežao policiji, a potom je, kada su ga okružili, izvršio samoubistvo. Kako javljaju mediji, Teodora je bila u 24. nedelji trudnoće.

Rober je Teodoru ubio pred očima njene trogodišnje ćerke. Nesrećna devojka je oko 19 časova krenula da prelazi pešački prelaz. Bila je u društvu svoje ćerkice, rođake i njeno dvoje dece, starih 4 i 8 godina.

Odjednom se Robert pojavio i krenuo pravo ka Teodori. Kamere su zabeležile kako joj preseca put, vadi pištolj, nišani je i ispaljuje joj hitac u grudi. Nakon što je Teodora pala na zemlju ispaljuje još dva meta, od kojih jedan u njen trudnički stomak.

Robert se potom okrenuo i otišao, kao da se ništa nije desilo. Šokirani prolaznici potom pritrčavaju Teodori i pokušavaju da joj pomognu. Nakon pet minuta stigle su ekipe Hitne pomoći koje su nesrećnu devojku prevezle u bolnicu gde je proglašena mrtvom.

Odmah nakon pucnjave za Robertom je usledila potraga.

"Pogledali smo snimke sa nadzornih kamera iz kompleksa, kako bismo rekonstruisali put kojim se ubica kretao odmah nakon ovog nesrećnog događaja“, izjavio je policijski komesar Aleksandru Danijel Balan.

Roberta su pronašli posle nekih tri sata.

"Osumnjičeni je pronađen u blizini mesta zločina, u parking zoni nekih prodavnica u kompleksu. Kolega je bio na oko šest metara od počinioca i verovatno prvi koji mu je izdao upozorenje i naredbe", rekao je Horatije Plesa, načelnik žandarmerije.

Specijalci su mu prišli i Robert nije imao gde, ubrzo nakon toga odjeknuo je pucanj. Potom su specijalci pronašli njegovo beživotno telo između dva kombija. Prema navodima medija, pucao je sebi u glavu.

Pored njega su policajci pronašli dva pištolja, puna, sa 14 metaka.

Unapred isplanirao ubistvo?

Svedoci navode da je ubica često dolazio u kompleks, gde je išao u teretanu i često je sedeo u jednoj kafeteriji. Ne isključuje se mogućnost da je napad bio unapred isplaniran. Samo dva sata pre tragedije, ubica je na društvenim mrežama objavio poruku: "Samo je pitanje vremena".

Istražitelji sada pokušavaju da rasvetle celu priču.

Prema izvorima Observatora, Teodora i Robert su imali vezu još dok je Teodora imala 14 godina. Njenim roditeljima ta veza nije bila po volji, pa su zbog toga često ulazili u sukobe s muškarcem. Robert je bio razveden, ima ćerku u tinejdžerskim godinama i bio je poznat u svom rodnom gradu Onešti kao prilično sumnjiva osoba. U nekom trenutku je čak objavio knjigu u kojoj je opisivao svoje ljubavne afere.

Teodora je bila trudna skoro pet meseci sa svojim drugim detetom. Njen suprug, po zanimanju iluzionista, bio je tada u Kišinjevu, gde je imao nastup. Par je postao poznat nakon učešća u šestoj sezoni emisije „Ostrvo ljubavi“.

(Telegraf.rs)