Uzbuna iznad Trampovog golf kluba: Civilni avion uleteo u zabranjenu zonu, reagovala vojska

Američki lovac F-16 presreo je u subotu letelicu civilne avijacije koja je prekršila privremenu zabranu ulaska u vazdušni prostor iznad golf kluba predsednika SAD Donalda Trampa u Bedminsteru u Nju Džerziju, saopštila je danas američka vojska.
Komanda severnoameričke vazdušno-kosmičke odbrane (NORAD) navela je da je incident, koji se dogodio oko 14.39 po lokalnom vremenu (18.39 GMT), predstavljao peti neovlašćeni upad u zabranjeni vazdušni prostor tog dana, prenosi Rojters.
Preporučujemo
Mlada mama poginula kad je lift pao sa visine 7. sprata: Muž pokušao da je spasi, snimak ih hodnika je JEZIV!
Tramp raspoređuje Nacionalnu gardu, stotine zarobljene na Mont Everestu: Šta se desilo u svetu za 24 sata?
Portparol američke vojske je potvrdio da su borbeni avioni F-16 u sastavu NORAD-a izveli specijalni manevar kako bi privukli pažnju civilnog pilota.
Iz NORAD je potvrđeno je da je civilni avion bezbedno ispraćen iz zone zabranjene za letove, a Bela kuća za sada nije komentarisala ovaj incident.
(Telegraf.rs/Tanjug)