Hamas saopštio da neće položiti oružje do uspostavljanja nezavisne palestinske države
Palestinska militantna grupa Hamas danas je saopštila da neće da položi oružje sve dok ne bude uspostavljena nezavisna palestinska država.
U saopštenju Hamas navodi da ne može da odustane od naoružanog otpora dok ne dođe do potpunog vraćanja palestinskih nacionalnih prava, među kojima je najvažnije uspostavljanje nezavisne, potpuno suverene palestinske države sa Jerusalimom kao njenim glavnim gradom, prenosi Rojters.
Preporučujemo
Novi dokumenti pominju Trampa i devojčicu (14), Epstajn: "Ova je dobra"
Zbog ove fotografije Britanija je na nogama: Princ Endrju leži na 5 žena, a gleda ga nasmejana Gislejn Maksvel
Indirektni pregovori između Hamasa i Izraela, koji su imali za cilj postizanje primirja na 60 dana u ratu u Gazi i dogovor o oslobađanju talaca zapali su prošle nedelje u ćorsokak, nakon povlačenje delegacija SAD i Izraela sa razgovora u Dohi, u Kataru.
Američki specijalni izaslanik Stiv Vitkof je u to vreme optužio Hamas da pregovara bez stvarne želje za dogovorom.
(Telegraf.rs/Tanjug)