Medvedev: "Evropa ometa mirovne napore, Kijev angažuje pripadnike narkokartela"

A. P.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Yekaterina Shtukina / Zuma Press / Profimedia

Potpredsednik Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev izjavio je danas da pojedini evropski političari pokušavaju da osujete napore Sjedinjenih Američkih Država u traženju rešenja za sukob u Ukrajini, dok ukrajinske vlasti, kako je naveo, pribegavaju angažovanju osoba povezanih sa latinoameričkim narkokartelima za učešće u borbama.

"Dok evropski političari pokušavaju da osujete američke napore za rešavanje ukrajinskog konflikta, kijevski režim u panici angažuje najekstremnije elemente, uključujući i pripadnike zloglasnih narkokartela iz Kolumbije i Meksika, kao što su 'Clan del Golfo"', 'Sinaloa' i 'Jalisco Nueva Generacion'“, napisao je Medvedev na svom Telegram kanalu, prenosi ruska novinska agencija TASS.

Prema njegovim navodima, regrutovanjem ovih boraca bavi se kompanija sa sedištem u Medeljinu, ali, kako tvrdi, takvi borci ne predstavljaju ozbiljnu pretnju na bojištu.

"Naše snage ih eliminišu velikim intenzitetom, brže nego što mogu da vrate njihova tela", naveo je Medvedev.

(Telegraf.rs/Tanjug)