Požari u Grčkoj: Situacija stabilnija u Ahaji i Stratoni, aktivan front na Hiosu
Vatrogasne službe u Grčkoj i dalje se bore sa požarima u više delova zemlje, dok se situacija na frontovima u Ahaji i Stratoni postepeno poboljšava.
Najkritičnije je i dalje na ostrvu Hios, gde je i dalje aktivan požar između sela Leptopoda i Kambija, saopštio je jutros javni servis ERT.
Preporučujemo
Udarna grupa nosača aviona Džerald R. Ford prošla kroz Anegadski prolaz i ušla u Karipsko more
NASLOVNE STRANE DANAŠNJIH NOVINA: Prelistavanje štampe za ponedeljak, 17. novembar 2025. godine
Požar koji je izbio sinoć oko 20.30 časova u šumskom području u Stratoniju, na Halkidikiju, delimično je stavljen pod kontrolu i nema pretnje po stambena područja, saopštile su vatrogasne službe.
Kako je preneo Kathimerini, 60 vatrogasaca sa 20 vozila i tri grupe pešačkih jedinica mobilisano je da gasi požar.
Prema izveštaju ERT-a, u Ahaji se situacija u vezi sa požarom u Balasu poboljšala.
Izvršena su dva hapšenja zbog jučerašnje ponovne pojave požara u tom području.
Veoma visok rizik od požara danas je na snazi u Atici, Peloponezu, Stereji, Tesaliji, Centralnoj Makedoniji, Istočnoj Makedoniji i Trakiji, Severnom i Južnom Egeju, preneli su lokalni mediji.
(Telegraf.rs/Tanjug)