Završen sastanak Zelenskog, Starmera, Makrona i Merca u Londonu

M. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/AP

Sastanak iza zatvorenih vrata u Dauning stritu broj 10 u Londonu između ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, britanskog premijera Kira Starmera, francuskog predsednika Emanuela Makrona i nemačkog kancelara Fridriha Merca je završen.

Najavljeno je da će danas Zelenski i Starmer održati bilateralne razgovore, prenosi Gardijan.

Makron će se vratiti u Pariz na sastanak gde bi trebalo da se sastane sa hrvatskim premijerom Andrejem Plenkovićem, prenosi Gardijan.

Četvorica lidera razgovara su o američkom planu za okončanje rata u Ukrajini.

Zelenski je uoči sastanka izjavio da je potrebno jedinstvo Evrope, Ukrajine i Sjedinjenih Američkih Država, ističući da je reč o "važnom trenutku" u kojem treba razgovarati o svim "osetljivim pitanjima".

Nakon razgovora u Londonu, Zelenski će otputovati u Brisel, gde će se kasnije danas sastati sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen, predsednikom Evropskog saveta Antoniom Koštom i generalnim sekretarom NATO-a Markom Ruteom.

Posle Brisela, ukrajinski predsednik otputovaće u Rim, gde će se sutra sastati sa italijanskom premijerkom Đorđom Meloni.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Teme