SAD još jednu organizaciju proglasile terorističkom grupom
0
3
M.S.P.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Pixabay
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa označila je danas kolumbijski kriminalni Klan del Golfo (CDG) kao terorističku organizaciju, saopštilo je danas Ministarstvo finansija Sjedinjenih Američkih Država.
To ministarstvo je u septembru ove godine uvelo sankcije protiv pet kolumbijskih državljana, u skladu sa Trampovom izvršnom naredbom "o nametanju sankcija stranim licima uključenim u globalnu ilegalnu trgovinu drogom", među kojima su bili lideri kolumbijskog Klana del Golfo, koji je poznat i kao Los Urabenjos.
Preporučujemo
TRAGEDIJA U VENECUELI Strahuje se da u razornim potresima ima do 100.000 mrtvih, iz ruševina se čuju vrisci
OMEGA BLOK PRŽI EVROPU Padaju temperaturni rekordi, raste broj žrtava širom starog kontinenta
Ministarstvo finansija SAD navodi da je Klan del Golfo jedna od najvećih organizacija za trgovinu drogom u Kolumbiji.
(Telegraf.rs/Tanjug)