Aligator "Godzila" ulovio džinovskog pitona: Zmija dvaput veća od njega, ali je on savladao
Jedan krajnje neobičan prizor stiže sa Floride. Na video-snimku zabeleženom u nacionalnom parku Everglejds, vidi se ogroman aligator kako kroz vodu vuče kolosalnog burmanskog pitona.
Snimak je napravila turistički vodič Keli Alvarez sa osmatračnice Šark Vali na Dan zahvalnosti 2024. godine.
Na snimku se vidi aligator, kojem su dali nadimak "Godzila", kako u čeljustima drži mrtvog pitona i pliva po površini vode, vukući zmiju za sobom.
- Ogroman je - čuje se nečiji glas na snimku.
Alvarez je za USA TODAY izjavila da procenjuje dužinu aligatora na 3 do 3,5 metra, dok se čini da je piton na snimku skoro duplo duži od njega.
- Znate da je u pitanju nešto ozbiljno kada vidite prizor koji se ne sreće svaki dan - kaže drugi vodič u videu.
- Viđala sam mnogo aligatora kako jedu pitone ovde... ali nikada, nikada ranije nisam videla ovolikog pitona - rekla je Alvarez.
(Telegraf.rs/yahoonews)