Snimak prikazuje sekunde pre katastrofe u Švajcarskoj: Vatra guta plafon, mladić pokušava da je ugasi
0
0
A. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/AP
Novi snimak iz bara u švajcarskom skijalištu Kran-Montana prikazuje sekunde pre nego što se požar razbuktao i odneo najmanje 47 života.
Na snimku, koji kruži mrežama, vidi se vatra na plafonu, kako se širi sve brže, dok jedan od gostiju pokušava da je ugasi.
Preporučujemo
Srbin povređen u požaru u švajcarskom skijalištu: Od nestalog Stefana ni traga, poznata prva žrtva
Švajcarske vlasti: "Zbog ovog požarnog fenomena je bilo toliko žrtava. Temperatura skače na 1.200 stepeni!"
Mladić džemperom pokušava da ugasi vatru, dok ostali oko njega snimaju, pre nego što nastane panika.
Da podsetimo, najmanje 47 ljudi je poginulo, a 115 povređeno kada je oko 1.30 sati izbio požar u baru u luksuznom švajcarskom skijalištu.
Sumnja se da su požar izazvale prskalice na flašama, ali istraga će otkriti zvaničan uzrok.
Sve najnovije informacije o požaru u Kran-Montani možete da pratite u našem BLOGU UŽIVO.
(Telegraf.rs)