Mladić (18) nestao, kamere ga snimile kako s mosta pada u Dunav? Oglasili se iz kluba u kom je poslednje viđen
Policija intenzivno traga za Matijašem Egrešijem (18) iz Budimpešte, koji je nestao u petak uveče nakon izlaska sa prijateljima. Mladić je iz svog doma u 11. okrugu otišao u 5. okrug, gde je proveo veče u noćnom klubu, ali se kući nikada nije vratio.
Prema saopštenju objavljenom na sajtu police.hu, Matijaš je poslednji put viđen oko 2 sata posle ponoći, kada je napustio noćni klub i krenuo ka svom stanu u 11. okrugu. Od tada mu se gubi svaki trag.
U međuvremenu, pojavile su se informacije koje dodatno uznemiruju javnost. Kako prenosi mađarski Index, kamera postavljena na jednom dunavskom brodu zabeležila je kako osoba u nedelju ujutru, u 6.37 časova, pada sa Lančanog mosta u Dunav. Policija je došla u posed tog snimka i ispituje da li postoji veza između tog incidenta i nestanka Matijaša Egrešija. Za sada nije stigla zvanična potvrda o eventualnoj povezanosti ova dva slučaja.
U utorak ujutru potvrđeno je da je policija proširila potragu i na Dunav, dok se Matijaš i dalje vodi kao nestala osoba.
Noćni klub "Etker" u 5. okrugu, u kojem je Matijaš boravio sa prijateljima u noći nestanka, takođe se oglasio zvaničnim saopštenjem. Iz kluba navode da je mladić u petak uveče bio kod njih, ali da je nakon toga sam krenuo kući, gde prema dostupnim informacijama, nikada nije stigao.
Iako policija zvanično nastavlja potragu, u Matijaševoj školi već vlada atmosfera duboke zabrinutosti i tuge. Na zgradi škole istaknuta je crna zastava, a učenici i njegovi školski drugovi zapalili su sveće u znak podrške i nade. Škola je u utorak izdala i posebno saopštenje povodom nestanka učenika.
Sudbina Matijaša Egrešija i dalje je nepoznata, a potraga za njim je u toku.
(Telegraf.rs)