Raste broj obolelih od meningitisa u Kentu

I. N.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto-ilustracija: Shutterstock/ZeroBlur

Agencija za zdravstvenu bezbednost Velike Britanije saopštila je da je broj slučajeva meningitisa zabeleženih u okviru epidemije u Kentu porastao na 20. Podsetimo, juče je bilo prijavljeno 15 zaraženih.

Navodi se da je do 17 časova juče potvrđeno devet laboratorijskih slučajeva, a 11 slučajeva je još uvek pod istragom.

Svi pogođeni koji su trenutno povezani sa epidemijom su mladi ljudi.

Šest potvrđenih slučajeva je potvrđeno kao meningokokna bolest grupe B.

(Telegraf.rs)