Viktor Orban: Dodik zaslužuje najveće titule
0
2
N. S.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto-montaža: Tanjug/Strahinja Aćimović, Tanjug/AP, Shutterstock
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da je predsednik SNSD-a Milorad Dodik zaslužio "najveće titule", jer je, kako je ocenio, preživeo američke sankcije, ucene iz Nemačke i maltretiranje iz Federacije BiH.
"Verujte dragi prijatelji, mi bismo doživeli kolaps da smo preživeli samo pola onoga što je preživeo Dodik. Ali on je uspeo i hvala Milorade što ste danas sa nama", rekao Orban tokom govora na Konferenciji konzervativne političke akcije u Budimpešti, kojoj prisustvuje i Dodik, prenosi RTRS.
Preporučujemo
TRAGEDIJA U VENECUELI Strahuje se da u razornim potresima ima do 100.000 mrtvih, iz ruševina se čuju vrisci
OMEGA BLOK PRŽI EVROPU Padaju temperaturni rekordi, raste broj žrtava širom starog kontinenta
Dodik je potom podelio snimak Orbanovog govora na svom nalogu na mreži Iks, i napisao za Orbana: "Prijatelj".
On se sa Orbanom sastao uoči početka Konferencije, rekavši da Republika Srpska ima snažne prijatelje.
(Telegraf.rs/Tanjug)