Viktor Orban: Dodik zaslužuje najveće titule

N. S.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto-montaža: Tanjug/Strahinja Aćimović, Tanjug/AP, Shutterstock

Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da je predsednik SNSD-a Milorad Dodik zaslužio "najveće titule", jer je, kako je ocenio, preživeo američke sankcije, ucene iz Nemačke i maltretiranje iz Federacije BiH.

"Verujte dragi prijatelji, mi bismo doživeli kolaps da smo preživeli samo pola onoga što je preživeo Dodik. Ali on je uspeo i hvala Milorade što ste danas sa nama", rekao Orban tokom govora na Konferenciji konzervativne političke akcije u Budimpešti, kojoj prisustvuje i Dodik, prenosi RTRS.

Dodik je potom podelio snimak Orbanovog govora na svom nalogu na mreži Iks, i napisao za Orbana: "Prijatelj".

On se sa Orbanom sastao uoči početka Konferencije, rekavši da Republika Srpska ima snažne prijatelje.

(Telegraf.rs/Tanjug)