ČUDO Planinarka se izgubila u divljini, preživela lavinu, čak 13 snežnih oluja, a imala je samo UPALJAČ I NOŽ

S. K.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/AP

Planinarka Tifani Slejton čudom je preživela 24 dana u ledenoj divljini istočne Kalifornije i ispričala detalje dramatične borbe za život.

Ona se izgubila u šumi, nakon uspona od 3.000 metara na području planinskog venca Sijera Nevada, i nije imala način da dozove pomoć, prenosi Metro.

Pala sa litice

Sve je počelo 20. aprila kada je poslednji put viđena na snimcima nadzornih kamera u lokalnoj zajednici Hantington Lejk. Devet dana kasnije, njeni roditelji su prijavili nestanak i organizovana je potraga.

Nadležne službe su “prečešljale” 1.224 kvadratna kilometra, ali nisu uspele da pronađu izgubljenu planinarku. Istovremeno, ona je trošila poslednje atome snage da preživi surove uslove u ledenoj divljini.

Iako je krenula u avanturu sa osnovnom kamperskom opremom, šatorom i vrećama za spavanje, sve je izgubila nakon što je zahvatila lavina. Izgubila je svest posle pada s litice, povredila nogu, ali nije želele da se preda.

Čime se hranila?

Kod sebe je imala samo nož, upaljač i nešto grickalica, dok je pešačila kroz snežne nanose, duboke između tri i 3,6 metara.

Nakon nekoliko dana je ostala bez grickalica, pa je nastavila da se hrani divljim plodovima. Kako bi ostala hidrirana, uzimala je otopljeni sneg.

“Najgora stvar koju možete da uradite u vanrednoj situaciji jeste da paničite“, rekla je Tifani nakon čudesnog spasavanja.

Pronašla je kolibu

Ona je prepešačila više desetina kilometara i izdržala udare 13 snežnih oluja, a onda naišla na otvorenu planinarsku kolibu. Prošla su 24 dana od kada se izgubila i bila je na ivici.

Osam sati kasnije, vlasnik Kristofer Gutijerez je došao u kolibu i zatekao nesrećnu ženu.

“Da nije došao to dana, pronašao bi moje beživotno telo. Nakon 13 snežnih oluja više nisam imala snage”, ispričala je Tifani novinarima.

Kristofer je rekao da je odmah shvatio ko je “nezvani gost” u njegovoj kolibi i kontaktirao je spasilačku službu.

(Telegraf.rs)