TikTokerka na teži način saznala da sa grčkog ostrva nema letova posle 22 h
Jedna TikTokerka je nedavno saznala na teži način da nema letova posle 22 sata sa Zakintosa– i to ne zbog štrajka, već zbog ugroženih morskih kornjača, navodi Nikana.
Let je otkazan u poslednjem trenutku, svi su vraćeni, čekali do sutra ujutru. Zašto? Zato što aerodrom ne radi noću – kako bi zaštitili noćno gnežđenje kornjača caretta caretta.
Preporučujemo
Sudoku za nedelju 14.12.2025
Zašto Srbi slave Božić 7. januara, a ne danas kao Grci, po kalendaru našeg Milutina Milankovića
Zabrana noćnih letova od zalaska do 7 ujutru uvedena je kako bi se smanjio uticaj buke i svetla na kornjače, koje u tom periodu izlaze na plaže da polažu jaja.
One su ugrožene usled gubitka staništa i ljudskih smetnji, pa su ove mere ključne za njihov opstanak.
Slične zabrane postoje i na drugim grčkim ostrvima – uključuju ograničeni pristup plažama noću i smanjenje veštačkog osvetljenja.
(Telegraf.rs / Nikana.gr)