Interni dokumenti Ferrarija objavljeni na internetu, kompanija tvrdi da nije hakovana
Kompanija će sprovesti odgovarajuće radnje po potrebi, navodi se u saopštenju
Ferrari je u ponedeljak saopštio da su neki interni dokumenti kompanije objavljeni na internetu a proizvođač luksuznih sportskih automobila kaže da radi na tome da otkrije kako se to dogodilo.
Kompanija će sprovesti odgovarajuće radnje po potrebi, navodi se u saopštenju.
Preporučujemo
HONOR 400 Smart donosi izdržljivost, veliku bateriju i AI funkcije u elegantnom paketu koji ne košta bogatstvo
Šok u sudnici! Karleuša došla na ročište sa Ćutom, on prišao i uradio nešto neočekivano: Sudija doneo odluku
Ferrari je dodao da nema dokaza da su njihovi sistemi hakovani, niti dokaza o prisustvu ransomware-a i da nije bilo poremećaja u njegovom poslovanju.
Juče, pre ovog saopštenja, italijanske novine Corriere della Sera, pozivajući se na veb sajt Red Hot Cyber, objavile su da je Ferrari žrtva sajber napada i da je sedam gigabajta dokumenata, uključujući interne dokumente sa podacima i priručnike za popravku, objavljeni na internetu, kao i da je navodni napad izvela sajber banda RansomEXX.
(Telegraf.rs)