Preminula prva glumica koja je osvojila dva Oskara (FOTO) (VIDEO)
1
1
Nemica Luiz Rajner, svojevremeno velika holivudska zvezda, umrla je u dubokoj starosti, u 104. godini
Nemica Luiz Rajner, prva glumica koja je osvojila dva Oskara, 1936. i 1937, preminula je u Londonu u 104. godini.
Preporučujemo
"Pevaj Bosno!" Estrada slavi istorijsku pobedu BiH na Svetskom prvenstvu: Čestitke stižu sa svih strana
LJUBA I JA NE RAZGOVARAMO: Nataša Bekvalac otvorila dušu i prvi put progovorila o razvodu! (VIDEO)
Luiz, koja je davnih dana bila velika holivudska zvezda, oba Oskara je osvojila za sporednu žensku ulogu. Prvi je dobila zahvaljujući filmu "Veliki Zigfeld", a drugi put je nagrađena za rolu u filmu "Dobra zemlja".
Blistav period joj, međutim, nije dugo potrajao, pošto je poslednju značajnu ulogu imala još 1943. Pet godina ranije Luiz se preselila u London gde je provela ostatak svog života, a poslednjih decenija imala je samo nekoliko manjih uloga u filmovima i serijama.
(Telegraf.rs/BBC)