ŠIPTAROVIZIJA: Kosovo* samo kao gost na Eurosongu! (VIDEO)
0
0
Čelnici "Evrovizije" odbili da priznaju Kosovo* kao punopravnog člana, iako su Šiptari spremili pesmu "Supernova" koju izvodi Dafina Zećiri
Evropska radiodifuzna agencija odbila je zahtev Kosova da prizna nacionalnu televiziju te zemlje - RTK. Kosovo već nekoliko godina pokušava da dospe na listu takmičara za Evroviziju, pa spremaju i kompozicije koje bi ih predstavljale. Iako su spremili pesmu "Supernova", njihova pevačica Dafina Zećiri ove godine naći će se samo u ulozi gosta.
Preporučujemo
Čeda Jovanović slavi prvi Badnji dan u domu sa Acom! Na stolu nema čega nema, nazdravljaju vinom: "Miran sam"
"Pitao sam ginekologa da je dovedem, a on mi je rekao da promeni petla" Bolno priznanje muža naše pevačice
Radio Televizija Kosova nije članica Evropske radiodifuzne agencije i zbog toga njeni pevači ne mogu da se nađu pred publikom na Evroviziji. Članstvo Kosova u ovu agenciju je onemogućeno, jer Kosovo nije članica ni Međunarodne telekomunikacione unije, navode nadležni čelnici Evrovizije.