"Kada sam videla tu ruševinu..." Vedrana Rudan je živela u kući staroj 400 godina "Izvređao me majstor..."

DŽ. R.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto-montaža: Youtube/Nedjeljom u 2 | HRT, RTS

Poznata spisateljica Vedrana Rudan umrla je u 76. godini, nakon dve i po godine teške bolesti.

Vedrana je živela tihim i povučenim đivotom u kući staroj 400 godina koju je u vreme srećnih dana ispunjavala humorom i smehom.

Spisateljica je život provela u Rijeci koju je posebno volela a jednom prilikom tamo je ugostila ekipu RTS-a.

Tada je otkrila mnoštvo nepoznatih detalja iz privatnog života.

- Suprug je pronašao ovu malu, staru kuću. Mislim da ovo zdanje ima 400 godina, to je spomenik nulte kategorije - govorila je Vedrana.

- Kad sam ja videla tu ruševinu, ja sam se zgrozila. Svidelo mi se, ali sam rekla suprugu, nemoj da kad zapneš sa majstorima da me pitaš nešto. I dan danas je tako ostalo, stalno po kući nešto radimo - kazala je ona u emisiji "TV lica kao sav normalan svet".

- Jednom prilikom me je izvređao majstor kada sam došla po svog supruga u kafić: "Ostavi ga na miru, ovo je najgora žena na svetu". Ja mu odbrusim: "Kako vas nije sramota tako da pričate, prvi put se vidimo u životu, a vi lupetate!". Tek on meni poručuje: "Ja sam vam ženo kuću izgradio". Nakon toga sam mu rekla da je kvalifikovan za to što priča, ali sam mu se svakako krvi napila.

- Odrasla sam uz more, tako da me pogled na more odavde ne uzbuđuje. Ali kad god sam negde gde nema mora, uvek mislim da preko zgrada i drveća u daljini mora biti mora. To je u meni, ali ne toliko da bih sada šetala pokraj mora i bacala kamenčiće - zaključila je ona.

Vedrana je, podsetimo, rođena u Opatiji. U prethodnih 20 godina objavila je više od deset knjiga, a poslednje dve i po godine života borila se sa opakim kancerom.

(Telegraf.rs)