Poznat program poslednje nedelje Bijenala fantastike: Traje do nedelje, 12. oktobra
Treće izdanje Bijenala fantastike u Beogradu traje još ove nedelje, odnosno do nedelje, 12. oktobra 2025. godine, i održava se u renoviranom i proširenom prostoru Likovne galerije Kolarčeve zadužbine. Ova jedinstvena manifestacija od samog početka beleži veliko interesovanje, sa više od 6.000 posetilaca do sada.
Tokom prve tri nedelje Bijenale fantastike okupilo je umetnike, teoretičare i ljubitelje fantastične umetnosti iz zemlje i inostranstva, kroz raznovrstan program koji kombinuje izložbe, stručna vođenja, tribine i muzičke nastupe, u organizaciji i produkciji Fondacije Mihajlović-Feniks.
Bogat i dinamičan program krasi i poslednju nedelju 3.BIjenala fantastike u Beogradu, a u nastavku izdvajamo sledeleće događaje:
Tribina: Fantastika u svetovima kolekcionara
Četvrtak, 9. oktobar u 18.15
Moderator: Marija Đurić, istoričarka umetnosti i direktorka Moderne galerije Valjevo
Učesnici:
– Vojislav Jovanović, magistar umetnosti
– Mladen Filipović, kolekcionar
Četvrtak, 9. oktobar u 19.15
Upoznajte umetnike 3.BIjenala fantastike
Stručna vođenja kroz izložbu
Petak, 10. oktobar u 18.15, ist.umetnosti Tijana Duka
Subota, 11. oktobar u 18.15, prof. dr ist.umetnosti Oliver Tomić
Nakon Beograda, Bijenale fantastike seli se u Modernu galeriju Valjevo, gde će izložba biti postavljena od 6. decembra 2025. do kraja januara 2026. godine.
Kompletan program dostupan je na zvaničnom sajtu Bijenala fantastike:
bijenalefantastike.rs, kao i online kviz „Oktrij koja si slika Bijenala“ autorke ist.umetnosti Emilije Aćimović.
Za vesti, informacije o programu, umetnicima i temama iz sveta fantastike, možete se prijaviti na newsletter putem sajta.
Ulaz na sve događaje je slobodan.
Pratite nas na zvaničnim kanalima Likovne galerije Kolarca i Bijenala fantastike:
Instagram: @biennale_of_fantasyart