PRIJATELJSKE: Hrvati lako sa Izraelcima, povreda Srne! Mažić sudio meč Slovenija - Makedonija (VIDEO)

Očekivane pobede domaćina, dok se remi Gibraltara takođe može računati kao sjajan rezultat za domaće ekipe

Fudbalska reprezentacija Hrvatske odlično je započela pripreme pred odlazak an EP u Francuskoj pošto su na domaćem terenu, u prijateljskom meču, savladali Izrael rezultatom 2:0.

Sve je već bilo rešeno u prvom poluvremenu. Dvojac Intera Perišić i Brozović pogađao je u 4. i 34. minutu za siguran trijumf. Jedinu ''mrlju'' na ovaj trijumf bacila je povreda Darija Srne.

U derbiju bivših zemalja SFRJ Slovenija je minimalnim rezultatom savladala Makedoniju  -1:0. Strelac jedinog gola bio je Bezjak u 58. minutu, ali će meč ostati upamćen po tome što je Milivoje Novaković postao najstariji fudbaler koji je nastupio za slovenački nacionalni tim.

Ušao je  u igru sa 36 godina, 10 i šest dana i tako srušio rekord golmana Boruta Mavriča (36 godina, šest meseci, 15 dana). Zanimljivo, ovaj meč sudio je Milorad Mažić sa pomoćnicima.

Identičnim rezultatom slavila je i Rumunija protiv Litvanije golom Stančiua u 65. minutu, dok je Gibraltar odigrao istorijskih 0:0 sa Lihtenštajnom.