UEFA odložila odluku o uključivanju Kosova u kvalifikacije
Evropska kuća fudbala nije danas donela odluku o učešću Kosova u kvalifikacijama za SP
Izvršni komitet Evropske fudbalske unije (UEFA) odlučio je danas da odloži odluku oko učešća Kosova i Gibraltara u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji i formira posebnu komisija koja će se baviti tim pitanjem, izjavio je potpredsednik Georgi Surkis.
Preporučujemo
Srpkinja je najslađa teniserka na svetu, tata joj je iz Leskovca, ona brani boje Amerike, ove godine je kidala
Tragedija! Poginuo trener Valensije sa troje dece!
>>> IŽIVLJAVANJE NAD SRBIJOM: Kako je Kosovo odbijeno, pa primljeno u UEFA za samo nekoliko minuta
- Odluka o mogućem učešću Kosova i Gibraltara u kvalifikacijama za SP nije danas doneta. Osnovali smo posebnu komisiju da se bavi ovim pitanjem - rekao je Surkis za rusku agenciju TAS, posle sastanka u Bazelu.
Kosovo i Gibraltar su u petak dobili članstvo u FIFA na Kongresu u Meksiko Sitiju, nakon što su ranije primljeni u UEFA.
Prema propisima, dva Saveza su time ispunila uslov da naknadno dobiju mesta u kvalifikacijama za Svetski šampionat 2018. godine.
(Telegraf.rs)