PSŽ zagrmeo i pokazao 8 GREŠAKA koje su sudije napravile tokom revanša sa Barselonom (FOTO)

Francuzi su angažovali grupu internacionalnih sudija i spremaju ozbiljnu žalbu UEFA

I nedelju dana posle spektakularnog meča Barselona - PSŽ ne stišava se bura povodom sudijskih grešaka koje su direktno odredile putnika u četvrtfinale Lige šampiona.

Ovoga puta javili su se Francuzi koji su pokazali OSAM sudijskih grešaka te večeri na Nou Kampu.

Ne na svoju ruku, nego posle konsultacija sa nekoliko internacionalnih sudija koji su sačinili izveštaj.Potom su taj isti izveštaj poslali i španskim medijima.

Nema sumnje da se sprema najveća žalba koju je UEFA ikada dobila.

1. MASKERANOVA RUKA

Prva sporna situacija viđena je u kaznenom prostoru Barse kada je Maskerano igrao rukom posle prodora Drakslera.

Sudija Ajtekin nije svirao penal, iako je bio udaljen samo 18 metara i imao je jasan vidik na situaciju.

2. PIKE JE MORAO DA BUDE ISKLJUČEN

Štoper Katalonaca je dobio žuti karton u 23. minutu kada je oborio Kavanija, ali iz PSŽ-a smatraju da je Španac trebalo da bude isključen u finišu poluvremena.

Ponovo je startovao na Kavaniju u 41. minutu (2:0), a sudija nije dosudio ni faul. Pike je bio poslednji igrač odbrane, dok bi Urugvajac sasvim sigurno izašao jedan na jedan sa Ter Štegenom.

3. PENAL NAD NEJMAROM JE SMEŠAN

Munier je na početku drugog poluvremena spretom nesrećnih okolnosti oborio Brazilca u kaznenom prostoru i to glavom. Nejmar je jedva čekao da iscenira kontakt, tvrde Parišani.

Takođe, za PSŽ je čudno što je sudija iza gola signalizirao penal, a ne glavni sudija koji je bio blizu događaja.

4. NEJMAROVA AGRESIJA

Brazilac je tokom meča nekoliko puta oštro startovao, a to je na svojoj koži posebno osetio Markinjos. Jeste Nejamr dobio žuti karton u jednom trenutku, ali gosti smatraju da je napadač Barselone morao da dobije crveni.

Na kraju, Nejmar je bio ključ Barsinog povratka.

5. LUIS SUAREZ JE SIMULIRAO PREKRŠAJ ZA PENAL

Urugvajski napadač je odglumio kontakt sa Veratijem i pao je u kaznen prostor PSŽ-a. Ajtekin tada nije svirao penal, ali je, prema navodima Francuza, u finišu uspeo u onome što je tražio.

Time je pokazao da želid a prevari sudiju po svaku cenu.

6. PIKE JE IGRAO RUKOM PRI REZULTATU 3:1. PENAL JE MORAO DA BUDE

Pike je u 78. minutu rukom zaustavio centaršut Di Marije. PSŽ smatra da je penal morao da bude.

7. PENAL I CRVENI ZA MASKERANA

Ovo je situacija o kojoj je i sam Maskrenao govorio.

- Jasno je da sam faulirao Di Mariju, ali nije taj momenat presudio da pobedimo.

8. NIJE BIO PENAL NAD SUAREZOM

Pri rezultatu 4:1 za Barsu na pet minuta do kraja, Suarez je pao kao pokošen u kazneni prostor PSŽ-a, a sudija je pokazao na belu tačku.

Sveci tvrde da je u pitanju identična situacija iz 67. minuta i da je Urugvajac trebalo da bude isključen zbog drugog žutog kartona.