Samoubistvo Partizana sa igračem više: Stojković ostavio ceo gol prazan i poklonio prolaz Alkmaru!

Sa igračem manje je AZ prošao dalje

Fudbaleri AZ Alkmara izjednačili su protiv Partizana za 2:2 golovima u završnici meča, i to sa igračem manje!

Drujf je raspršio nade Partizana da će imati evropsko proleće, i to na najsuroviji mogući način. Odlično prvo poluvreme su odigrali crno-beli, ali se u nastavku kiksevima dozvolilo domaćinima da se vrate u meč.

Kopmajners je prvo poklonio 2. gol Partizanu, a onda se u 88. minutu iskupio asistencijom za Drujfa. Tada je Vladimir Stojković kumovao golu katastrofalnim postavljanjem, otvorio je lopti put ka mreži, i to tako što je bio daleko od sredine, na kraju se čak zakoprcao u mreži, jer nije imao nikakvu šansu da stigne loptu, prekasno je video šta je uradio.

Tada je AZ imao već igrača manje, ali je dobio dodatna krila da postigne novi pogodak. U 92. minutu, Drujf je još jednom zatresao mrežu, odlučno i silovito, iako je lopta išla po sredini i možda je Stojković i mogao bolje da reaguje.

Ima Partizan za čime da žali, izgubio je nadu u evropsko proleće, a ostao je i bez lepog prihoda - pobeda donosi 570.000 evra, remi nešto skromnijih 190.000 evra.