Šta bi bilo kad bi bilo: Džasper po ukusu Partizana, ali...

Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: MN Press/Marko Metlaš

Tokom narednog leta, hteli ili ne, čelnici Partizana, ko god da od njih “pretekne” posle Izborne skupštine koja se najavljuje, moraće da izvrše rekonstrukciju tima, bolje rečeno – "zakrpe" kratere koji su se otvorili minule zime nesavesnim selektiranjem i odlukama u sportskom sektoru. Nekoliko pozicija je prilično ugroženo, odnosno, oskudno pokriveno od kojih je krilna u vrhu liste prioriteta. Jedno od rešenja za pomenutu ofanuzivnu poziciju crno-beli su "snimili" u komšiluku, preciznije u Pančevu, gde je u redovima Železničara pažnju na sebe skrenuo Silvester Džasper (24), čije kvalitete u Humskoj izuzetno cene, saznaje Telegraf.

Zalogaj je i te kako krupan, jer Džasper nije skrenuo samo pažnju Partizana, već se zbog naturalizovanog Bugarina, rođenog u Londonu, minulih sedmica se u Pančevu sjatilo mnogo skauta klubova iz Evrope sa istom inicijalnom idejom – da na delu vide veštog napadača, te eventualno zauzmu dobru poziciju pred letnji prelazni rok.

To u velikoj meri otežava moguće poslovanje crno-belih sa Pančevcima, koji su pre godinu dana bez obeštećenja angažovali bivšeg igrača Kvins Park Rendžersa i Fulama, a sada zadovoljno trljaju ruke, svesni da u rukama imaju potencijalno dobru zaradu od transfera.

U taj deo o novcu se Partizan nikako ne uklapa, jer crno-beli praktično "krpe" kraj s krajem, ali bi bilo dobro da klub konačno pokaže umešnost i da posle tri gotovo prespavana prelazna roka učini korak napred u sklapanju konkurentnog tima za budućnost.

Džasper bi bio veoma dobra polazna tačka, samo da li ima sposobnosti, umešnosti da se transfer "skuva", jer novca sigurno nema...

(Telegraf.rs)