Igraju i plaču! Suza suzu stiže na obrazima Di Marije, dao gol Francuzima i mokrih očiju slavio u transu

Neviđena poplava emocija kod Južnoamerikanaca u finalu

Argentinci su na pragu osvajanja Svetskog prvenstva, treći put u istoriji mogu biti na tronu, jer već posle 36 minuta vode u velikom finalu Mundijala protiv Francuske - 2:0!

Mesi je doneo vođstvo udarcem sa bele tačke, Di Marija je iznudio kazneni udarac i naterao sudiju Marčinjaka da munjevito dune u pištaljku, a onda je iskusni krilni napadač, u 36. minutu, krunisao filigranstku akciju Južnoamerikanaca.

Kao na igrici je išla lopta sa polovine Argentine, Mesi je majstorski spoljnim delom kopačke dodao Molini, ovaj proigrao Mekalistera, koji je savršenim pasom "spojio" Di Mariju sa golom.

Mat je bio neizbežan, Loris je bio kratak, Argentina u transu!

A slavlje Di Marije je posebna priča, čovek je počeo da plače, toliko su ga svladale emocije zbog istorijskog trenutka, da su mu suze samo lile niz obraze. Koliko se tu samo sabralo tananih osećanja.