Velika sramota Japanaca: Prošli zahvaljujući "fer pleju", a zadnjih 10 minuta se dobacivali na svojoj polovini!

Dobili su drugo kolo ali su izgubili obraz, tako barem smatraju brojni navijači

Fudbaleri Japana prošli su grupnu fazu Mundijala u Rusiji iako su izgubili meč 3. kola od Poljske sa 1:0 i uprkos istom broju bodova sa Senegalom.

>>> Kolumbija i Japan prošli u osminu finala! Mažić ponovo bio na visini zadatka! Japanci odbijali da napadaju u finišu meča (FOTO)

Popularni Samuraji nastaviće takmičenje po grupama zahvaljujući fer-pleju. Naime, Japan i Senegal su imali identičnu gol-razliku, isti broj datih golova i nerešen rezultat u međusobnom skoru.

Presudilo je to što su "Samuraji" zaradili dva žuta kartona manje nego Afrikanci, koji će napustiti šampionat.

Ipak, fudbaleri zemlje "izlazećeg sunca" po mišljenju mnogih dobro su se osramotili jer su se poslednjih petnaestak minuta sa Poljskom ukvalno dobacivali na svojoj polovini terena bez želja da napadnu ili se brane, sve kako bi izbegli mogući žuti karton.