TURČINOV: Referendumi u Donjecku i Lugansku su farsa
Vršilac dužnosti predsednika Ukrajine optužio je Rusiju da je podstakla referendume u Donjecku i Lugansku, kako bi pogoršali već kritičnu situaciju u Ukrajini
Vršilac dužnosti predsednika Ukraijne, Aleksandar Turčinov, osudio je referendume održane u regionima Donjeck i Lugansk i proglasio ih farsom.
Preporučujemo
Doktorka Ana optužena za mito poginula u teškoj nesreći: U njenom autu nađena velika količina novca
Mlada mama poginula kad je lift pao sa visine 7. sprata: Muž pokušao da je spasi, snimak ih hodnika je JEZIV!
- Ova propagandna farsa neće imati nikakve pravne posledice, osim krivičnih prijava za njihove organizatore - izjavio je Turčinov, kako prenosi Interfaks.
Prema njegovom mišljenju, referendim je podstakla Rusija kako bi "potpuno destabilizovala situaciju u Ukrajini, poremetila predsedničke izbore i zbacila ukrajinsku vladu".
Iako je i Evropska unija saopštila da neće priznati rezultate referenduma, Kremlj ima suprotan stav.
- Mi u Moskvi poštujemo volju naroda Donjecke i Luganske oblasti i očekujemo praktičnu primenu ishoda referenduma na civilizovan način, kroz dijalog i bez novog nasilja - navodi se u saopštenju Kremlja.
(Telegraf.rs / Izvor: Rt.com, Tanjug)