Zbog ebole jedna osoba pod nadzorom lekara!
U Crnoj Gori trenutno nije potvrđeno obolijevanje od ebole, ali da je pod zdravstvenim nadzorom jedno lice koje je doputovalo iz države zahvaćene zarazom
Institut za javno zdravlje saopštio je da u Crnoj Gori trenutno nije potvrđeno obolijevanje od ebole, ali da je pod zdravstvenim nadzorom jedno lice koje je doputovalo iz države zahvaćene zarazom.
Preporučujemo
Skandal potresa Titovo omiljeno letovalište: Na Brionima se godinama odvijao horor? Saslušan i bivši direktor
Tata Luka vrisnuo, babica pretrnula od šoka na porođaju: Ovom mališanu su četiri meseca bile zašivene oči
Nadzor je sproveden na osnovu rešenja zdravstveno-sanitarne inspekcije, ali nisu precizirali koliko on traje.
- Institut prati epidemiološku situaciju. Ministarstvo zdravlja koordinira aktivnostima na ovom polju u cilju zaštite zdravlja građana - saopštili su iz Centra za kontrolu i prevenciju bolesti.
Virus ebole odneo je prvi ljudski život u Evropi. U Srbiji je pod zdravstveni nadzor stavljeno 14 ljudi koji su doputovali iz područja ugroženih ebolom.
Najnovija epidemija ebole je započela u Gvineji, a proširila se na Liberiju, Sijera Leone i Nigeriju. Dosad je preminulo 1.069 ljudi.
(Telegraf.rs)