Srpkinja povređena u Sahari uskoro se vraća u zemlju!
Iako postoji poboljšanje njenog zdravstvenog stanja, od operacije i povremenog skidanja sa aparata za disanje nema većih pomaka
Ivan Vasić, suprug Marije Milošević (34), koja je teško povređena 14. jula u saobraćajnoj nesreći u Tunisu na izletu u Sahari, kaže da očekuju uskoro transport za Srbiju.
Preporučujemo
"Sve su krvnici bili, ne neki civili": U sudu slike tela iz "klanice", Miljković insistirao da se čuvaju
Pokrao državu za skoro 28 miliona dinara! Krivična prijava protiv Šapčanina zbog nelegalne trgovine duvanom
- Očekujemo uskoro transport za Srbiju. Sada je pitanje na koji će način Marija biti transportovana i gde će biti lečena po dolasku u Srbiju jer je njoj potrebna stalna nega. Ne može samostalno da diše, ne može da se pomera. Ali, nadamo se da ćemo u saradnji sa konzulatom i to rešiti - kaže Vasić, prenosi "Blic".
On ističe da je doktor povremeno skida sa aparata za disanje, ali samo na nakoliko sekundi. Takođe, glas nema pa se sporazumeva očima i treptajima. Doktori smatraju izuzetnim pomakom to što je počela samostalno da jede.
Nesreća u kojoj je povređena dogodila se kada se prevrnuo džip sa turistima iz Srbije prilikom povratka sa izleta u Sahari.
(Telegraf.rs)