UŽAS: Detetu (6) petarda raznela ruku!
Šestogodišnjak iz Hrvatske je zadobio opasnu povredu kada je upaljačem zapalio neeksplodiranu petardu koju je pronašao u dvorištu
U eksploziji petarde koja se dogodila u selu Murvica Donja u Hrvatskoj teško je povređen dečak star šest godina, piše zadarski.hr.
Preporučujemo
Uznemirujuć snimak iz BiH: Autom jurio kroz livadu i gazio ljude, padali kao pokošeni, ima povređenih
Uzbuna u Hrvatskoj zbog srpske trobojke na crkvi: Intervenisala policija, evo zašto niko ne sme biti kažnjen
Povredu je zadobio u predelu šake u trenutku kad je upaljačem zapalio neeksplodiranu petardu koju je pronašao u dvorištu. Eksplozija mu je slomila kost palca, a dečak je nakon medicinske pomoći pušten na kućnu negu.
NE BACAJ PETARDE, RETARDE! Osakatićeš tako svoje dete!
Iz hrvatske policije podsećaju da je upotreba pirotehničkih sredstava II i III kategorije dozvoljena isključivo u periodu od 27. decembra do 1. januara, kao da pirotehnika ne sme da se koristi u zatvorenom prostoru i na mestima gde ima više ljudi.
PETARDA MU EKSPLODIRALA U RUCI: Mladić zadobio tešku povredu desne šake
Takođe, iz policije su naveli da deca nipošto ne bi smela da rukuju tim pirotehničkim sredstvima.
(Telegraf.rs / Izvor: Zadarski.hr)