RAZARAJUĆI VAZDUŠNI NAPAD SAD: Ubijeno 15 civila, među njima troje dece
- Mi uvek pokušavamo da ograničimo broj žrtava među civilima - rekao je šef američkih snaga na Bliskom istoku Čarls Braun
Najmanje 15 civila ubijeno je u četvrtak u vazdušnim napadima međunarodne koalicije pod vođstvom SAD, a meta napada bila su sela na severoistoku Sirije koje kontroliše Islamska država, saopštila je nevladina organizacija Opservatorija za zaštitu ljudskih prava.
Preporučujemo
GORI BLISKI ISTOK Sleteo avion iz Katara sa 250 državljana Srbije, pogođena rafinerija u Haifi, oštećen F-35
Da li je počeo treći svetski rat? Analitičari strahuju od saveza tri države, ovo bi mogao da bude okidač
BRAĆO SPREMAJTE PRSLUKE S BOMBAMA: Poginuo još jedan borac ISIS-a iz BiH (FOTO)
Među žrtvama je troje dece i devet džihadista, rekao je direktor Opservatorije Rami Abdel Rahman.
- Mi uvek pokušavamo da ograničimo broj žrtava među civilima - rekao je šef američkih snaga na Bliskom istoku Čarls Braun, koji je dodao je u toku provera informacija Opservatorije za zaštitu ljudskih prava.
Prema podacima Opservatorije, od početka vazdušne intervencije te koalicije, u septembru 2014. godine, ubijeno je 4.250 ljudi, među kojima 332 civila.
(Telegraf.rs / Beta)