Ako vas u Zagrebu uhvate bez karte u gradskom prevozu ili ste se loše parkirali, od danas nećete platiti kaznu, ali samo pod ovim uslovom
"Svako može jednom da pogreši..."
Građanima Hrvatske se od danas opraštaju prve kazne za parking ili nepropisnu vožnju javnim prevozom, tako je rekao zagrebački gradonačelnik Milan Bandić prilikom gostovanja na HRT Radio Sljemenu u radijskoj emisiji "Zagrebi po Zagrebu".
Preporučujemo
JEZIVI DETALJI HORORA U GOSPIĆU! Mirnom ulicom se prolomili strašni vrisci, a onda je sve utihnulo
Ministar policije CG odgovorio rođenom ocu na poziv za ostavku: "Samo majka i ja znamo šta smo prošli"
Snimak drveća iz vazduha otkrio da su stabla ispisala jednu veliku reč - TITO (FOTO)
Bandić je svoju odluku najavio iznenada, a opravdao ju je činjenicom da svako može jednom pogrešiti, i da zbog toga ne moraju da plate odmah kaznu, piše Jutarnji.hr.
Opraštanje kazni se odnosi na vožnju ZET-om kao i na nepropisno parkiranje, a Bandić kaže kako će se voditi evidencija prekršaja tako da će se znati ako je nekome to prva kazna. Gradonačelnik je poručio kako oni pomoću kontrolora žele samo da uvedu red u saobraćaju, i da im nije namera da izvlače novac od građana i da ih maltretiraju.
(Telegraf.rs)