PUTIN: Zdrav život, a ne akcize!
Predsednik Rusije smatra da se problem ne rešava samo zabranama, uključujući i ekonomske mere, nego su nužni i obrazovanje, sport i zdrav način života
Predsednik Rusije Vladimir Putin rekao je da se protivi velikom povećanju akciza na duvan i alkohol, jer sa akcizama treba pažljivo raditi.
Preporučujemo
Sonja platila da ode u SAD da bi je tamo ubili? Istraga otkrila potresne poruke, ubica se pravdao svojoj ženi
Monstrum se ubio kad je shvatio da je Kosta mrtav? "Samo hoću svojih 850.000 evra, neću u zatvor!"
On je dodao da zna za plan vlade da postepeno povećava akcize i naglasio da to mora da bude stvarno postepeno povećanje, nikako naglo.
- Nikakvi nagli pokreti nisu dozvoljeni u toj oblasti - rekao je Putin na predsetništvu Državnog saveta.
Prema oceni Putina, akcize na duvan i alkohol su osetljiva oblasti. On je podsetio na raniju borbu sa alkoholom koja je dovela do toga da ljudi sami prave alkoholna pića i piju špiritus.
Što se tiče akciza, ako se Ministarstvo zdravlja dogovori s ekonomskim blokom, Ministarstvom finansija i vladom da to budu dodatna sredstva, to je jedno, ali ako te akcize smanje ukupan program (finansiranja medicina), to je sasvim drugo, obratio se Putin ministru zdravlja Veroniki Skvorcovoj.
(Telegraf.rs / Tanjug)