Danas Bajramska molitva, sutra Bajramska sofra
Muftija srbijanski Muhamed Jusufspahić pročitao je u sredu u Bajrakli džamiji u Beogradu Ramadan-bajramsku poslanicu i čestitao svim vernicima praznik
Jutros oko 06.10 sati održana je Bajramska molitva, a u petak 9. avgusta ispred Bajrakli džamije biće održana Bajramska sofra.
Preporučujemo
Stiže SNEG, evo i kada: Otkrivamo koji delovi Srbije će se zabeleti
Srbija ne pamti ovakav ispraćaj u penziju! Učitelju Peđi iz Pančeva đaci priredili spektakl koji će pamtiti
Muftija srbijanski Muhamed Jusufspahić pročitao je u sredu u Bajrakli džamiji u Beogradu Ramadan-bajramsku poslanicu i čestitao svim vernicima praznik.
- Bog nam je dao post kao most ka sebi, da prozremo, nazremo i sazremo, postom gledajući kroz prozore zrenja ne kroz ogledala sebičenja, bogu klanjati se jeste bogom samim sklanjati se od greha zaborava i sebičenja - rekao je muftija Jusufspahić.
On je čitajući poslanicu poručio i da je ovaj dan praznik, kada se vernici mole bogu i kada im se on raduje:
- I obradovao nas milošću, oprostom, mirom svojim od paklenih nemira.
Tokom tri praznična dana Ramadanskog bajrama muslimani širom sveta organizuju razne svečanosti, međusobno se posećuju sa rodbinom, prijateljima i komšijama.
(Telegraf.rs / Tanjug)