Nobelova nagrada pronalazačima Božje čestice
0
2
Belgijanac Fransoa Angler i Britanac Piter Higs dobili su nagradu za "teorijsko otkriće mehanizma koji doprinosi razumevanju porekla mase subatomskih čestica, što je nedavno potvrđeno otkrićem osnovne čestice", saopštila je Kraljevska akademija
Dobitnici Nobelove nagrade za fiziku za 2013. su Belgijanac Fransoa Angler i Britanac Piter Higs za radove na otkriću subatomske čestice, saopštila je danas Švedska kraljevska akademija nauke u Stokholmu.
Preporučujemo
Gladni tigrovi krenuli u lov na ljude: Situacija je dramatična, pala je krv, ali se o tome ćuti zbog Putina
Putinova ćerka hoće glavu Sergeja Lavrova? Huška oca da ga skloni, ovo joj je plan
Naučnici su nagradu dobili za "teorijsko otkriće mehanizma koji doprinosi razumevanju porekla mase subatomskih čestica, što je nedavno potvrđeno otkrićem osnovne čestice", saopštila je Kraljevska akademija.
- Potvđeno je kroz eksperimete ATLAS i CMS u Velikom hadronskom sudaraču čestica Evropske organizacije za nuklearna istraživanja (CERN) - navodi se u saopštenju.
(Telegraf.rs / Beta)