U RS sledi izmena Krivičnog zakonika? Moguća zatvorska kazna za nazivanje RS genocidnom
Ovo će biti jedan od odgovora političara iz Srpske na nametnuti zakon o zabrani negiranja genocida
Izmene Krivičnog zakona Republike Srpske trebalo bi u petak da se nađu na posebnoj sednci NSRS, a koje bi se odnosile na pitanje da li će se kao krivično delo tretirati izjava ili kvalifikacija da je Republika Srpska genocidna tvorevina i da se srpski ili bilo koji narod tretira kao genocidan narod, saznaje Srpskainfo.
Preporučujemo
Raste broj mrtvih u požaru u Domu penzionera: Izgoreli nepokretni starci, mnogi povređeni u kritičnom stanju
Jezivi iskazi devojčica iz Tuzle koje su podvodili policajci: "Doveo bi me u apartman, a profesor je..."
Ovo će biti jedan od odgovora političara iz Srpske na nametnuti zakon o zabrani negiranja genocida. Predlog će biti razmatran na sednici parlamenta koja će biti održana u petak.
Podsećamo, na današnjem sastanku lidera svih parlamentarnih stranaka sa sedištem u Srpskoj, koji je sazvao predsednik Narodne skupštine Nedeljko Čubrilović, dogovoreno je da sednica parlamenta Srpske bude održana u petak 30. jula i da na tom zasedanju donesu dva zakonska rešenja.
(Telegraf.rs)