Stravična nesreća kod Kupresa: Dok je stavljao trougao na put, usmrtio ga vozač drugog automobila
Na regionalnom putu R 415 u mestu Rastičevo, opština Kupres, danas se dogodila teška saobraćajna nesreća u kojoj je jedna osoba smrtno stradala, potvrđeno je iz MUP-a Kantona 10.
Prema prvim informacijama, R.P. (72), upravljajući putničkim motornim vozilom, iz za sada neutvrđenih razloga udario je u zaštitnu ogradu, javlja Avaz.
"Nakon što je zaustavio vozilo i izašao kako bi postavio sigurnosni trougao, na njega je naletelo drugo vozilo kojim je upravljao M.M. (76). Tom prilikom smrtno je stradao R.P. (72)", naveli su iz MUP-a.
U vozilu smrtno stradalog nalazila su se četiri maloletnika, dok su u drugom vozilu, osim vozača M.M., bili suvozač M.B. (74), te putnice J. B. (71) i D. M. (69).
Put je bila zatvoren za saobraaj od 08:30 do 13:15 sati, dok je uviđaj obavljen uz prisustvo nadležnog dežurnog tužioca.
"Telo smrtno stradalog prevezeno je u Banjaluku gde će sutra u 10:30 sati biti obavljena obdukcija. Policija nastavlja da preduzima sve zakonom predviđene mere i radnje radi utvrđivanja okolnosti nesreće", naveli su iz MUP-a Kantona 10.
(Telegraf.rs)