Jedan od najopasnijih ubica iz regiona danas izlazi iz zatvora posle 20 godina: Evo gde Goran planira da živi

M. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: ATVBL/Ustupljena fotografija

Goran Kotaran (43) iz Kozarske Dubice, jedan od najopasnijih ubica iz BiH, danas izlazi iz zatvora nakon dve decenije.

Prema sazanjima Nezavisnih novina, Kotaran planira da živi u Banjoj Luci i preko porodice je tražio stan u tom gradu.

Osuđen je na 20 godina zatvora za dva ubistva iz 2005. i 2006. godine.

Prethodno je direktor KPZ-a Banja Luka Saša Gligorić rekao da su o njegovom izlasku na slobodu obaveštene sve institucije te je održan sigurnosni sastanak na kojem je razgovarano o njegovom nadzoru.

Na izdržavanje kazne, Kotaran je prvo upućen u Kazneno-poravni zavod (KPZ) Foča, početkom 2008. godine, a od novembra 2024. godine se nalazi u KPZ Banja Luka, iz kojeg će danas biti pušten.

Osuđen je na 20 godina zatvora za ubistva Predraga Vrbana zvanog Pedi lopov 2005. godine i Seada Kanurića zvanog Steva mucavi 2006. godine.

Oni su zadavljeni, a njihova tijela su pronađena zakopana.

Za ubistva mu se sudilo i u Švedskoj, ali su ga veštaci proglasili neuračunljivim pa je pre 23 godine deportovan u BiH.

(Telegraf.rs)